رفتن به بالا

اولین وب سایت خبری،سیاسی،اجتماعی وفرهنگی استان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
 • الأحد ۳ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Sunday 24 September
  بیرجند لطیف
  ۴۶(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.١٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.١٩(in)
اوقات شرعی
139402151410169995242454
در جلسه نشست سرآمدان غیرمقیم خراسان جنوبی مطرح شد

گلایه استاندار خراسان جنوبی از آماده نبودن طرح آمایش استان

استاندار خراسان جنوبی از آماده نبودن طرح آمایش استان گلایه کرد و گفت: این طرح باید آماده شود تا با پشتوانه علمی قوی بتوانیم به جذب سرمایه‌گذار در استان اقدام کنیم. وجه‌الله خدمتگزار صبح امروز در جلسه طرح نشست سرآمدان غیرمقیم خراسان جنوبی، اظهار داشت: این طرح برای استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از […]

استاندار خراسان جنوبی از آماده نبودن طرح آمایش استان گلایه کرد و گفت: این طرح باید آماده شود تا با پشتوانه علمی قوی بتوانیم به جذب سرمایه‌گذار در استان اقدام کنیم.

وجه‌الله خدمتگزار صبح امروز در جلسه طرح نشست سرآمدان غیرمقیم خراسان جنوبی، اظهار داشت: این طرح برای استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور طراحی شده که این نشست ۲۴ تا ۲۶ فروردین‌ماه سال آینده در بیرجند برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: افرادی که برای این نشست به استان دعوت می‌شوند باید از بخش‌های مختلف بوده تا برای استان کارآمد باشند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ما به دنبال آن هستیم که در حوزه صنعت، معدن و گردشگری و در بخش‌های مختلف از توان و ظرفیت افراد مقیم خارج از کشور استفاده کنیم، گفت: آمادگی داریم این افراد اگر در استان ایده‌ای دارند از خدمت آنها بهره‌مند شویم.

خدمتگزار با اشاره به اینکه باید برای برگزاری نشست سرآمدان غیرمقیم استان توان افراد دعوت شده و علاقمندی آنها برای سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و یا دادن ایده‌ها مشخص شود، افزود: این امر زمان زیادی را می‌طلبد و نیاز به کار بیشتر دارد.

وی با بیان اینکه توافقی بین وزارت کشور و وزارت امور خارجه در راستای دستور رئیس جمهور با توجه به شرایط خوبی که در حال حاضر ایران در زمینه برقراری ارتباط با سایر کشورها و علاقمندی این کشورها برای برقراری این ارتباط با ایران فراهم شده صورت گرفته است، یادآور شد: همه سفرای ایران در خارج از کشور مکلف شده‌اند در این راستا از ایرانیان مقیم خارج از کشور و خارجیانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ایران هستند را شناسایی و معرفی کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باید از سرمایه‌گذاری و ایده‌ افرادی که برای این نشست به استان دعوت می‌شوند در ابعاد مختلف بهره کافی را ببریم، اضافه کرد: برای استفاده از این فرصت تمام دستگاه‌های مرتبط با این حوزه وظیفه دارند آنچه مورد نیاز برای جذب ایده‌ها و سرمایه این افراد است را در استان فراهم و از آنها حمایت کنند.

خدمتگزار ادامه داد: برای برگزاری این نشست باید برنامه‌ها و طرح‌های قابل ارائه برای سرمایه‌گذاری در استان گام به گام مشخص باشد و وظیفه هر کمیته در این راستا معین شود.

وی به نخبگان و صاحبان علم و دانشی که اهل استان بوده و افتخاراتی در سطح بین‌المللی کسب کرده‌اند اشاره کرد و گفت: این افراد که مایه افتخار کشور و استان هستند باید مورد تجلیل قرار گیرند و دستگاه‌ها باید به این موضوع توجه کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در هر بخش به دنبال سودآوری و کسب منافع است، تصریح کرد: باید طرح‌هایی که در استان برای سرمایه‌گذاری تعریف می‌شود سود متعارف آن را برای سرمایه‎‎گذاران مشخص کنیم و ابعاد طرح‌ها معین باشد.

خدمتگزار ادامه داد: همچنین سرمایه‌گذاران در کنار حمایت و پشتیبانی مسئولان دستگاه‌های دولتی باید برای سرمایه‌گذاری خود مطالعه و ارزیابی داشته و جوانب کار را بسنجند.

وی با گلایه از اینکه تاکنون طرح آمایش خراسان جنوبی آماده نشده است، تصریح کرد: این طرح باید آماده شود تا اگر سرمایه‌گذاری قصد سرمایه‌گذاری در استان را دارد بتوانیم با پشتوانه علمی قوی و ارائه مستندات درباره طرح‌های استان صحبت و نیازها و ظرفیت‌های استان را بیان کنیم.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: برای برگزاری نشست سرآمدان غیرمقیم استان دستگاه‌ها ظرف مدت ۱۵ روز مهلت دارند تا لیست اسامی که می‌خواهند به این نشست دعوت شوند را به دستگاه مربوطه بدهند و همچنین بنیاد ملی نخبگان استان باید فرمت طرح‌هایی که از دستگاه‌های مختلف انتظار دارند را در اختیار آنها قرار دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

انقلاب اسلامی نسخه رهایی بشریت از اسارت استکبار است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام کاظم لطفیان صبح چهارشنبه درجمع کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی بی‌نظیر در ایران معاصر بوده که توانست آن را از اسارت و استعمار رهایی دهد. وی ادامه داد: امام (ره) در اقیانوس کرامت و بزرگواری ملت ایران درخشید و توانست کیمیای ارزشمند انقلاب اسلامی را به آنان هدیه دهد. حجت الاسلام لطفیان با اشاره به سخنان اندیشمندان مسلمان و غیر مسلمان پیرامون شخصیت امام (ره)، بیان کرد: اخلاص، اسلام مداری، مردم مداری و استکبار ستیزی از ویژگی‌های بارز امام راحل است. مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: آرمان‌های امام راحل در مسیر تحقق این ویژگی‌ها، دست یافتنی است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز با‌‌ همان اندیشه ناب، مدیریت جهان را بر عهده گرفته و اکنون قطعه درخشان انقلاب اسلامی در مقابل دید جهانیان قرار گرفته است. حجت الاسلام لطفیان بیداری اسلامی را نتیجه الگوگیری از انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای غیر مسلمانان نیز امید بخش است. وی تاکید کرد:نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است.

جدیدترین خبرها

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
429
روز گذشته
وعده مدیر وب سایت بیرجند نیوز برای درج اخبار هم استانی ها

اوقات شرعی

سایدبارنوشته