رفتن به بالا

اولین وب سایت خبری،سیاسی،اجتماعی وفرهنگی استان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  بیرجند لطیف
  ۵٧(°F)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۵.٠۶(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٠۶(in)
اوقات شرعی
مرمت باغ های تاریخی خراسان جنوبی
مدیر پایگاه باغ های تاریخی میراث فرهنگی خراسان جنوبی

۱۲ میلیارد ریال به مرمت باغ های تاریخی خراسان جنوبی اختصاص یافت

مدیر پایگاه باغ های تاریخی میراث فرهنگی خراسان جنوبی از تصویب اعتباری بالغ ۱۲ میلیارد ریال در سال جاری برای احیا و مرمت باغ های تاریخی استان خبر داد. محمد جنتی فر در گفت و گو  از شناسایی ۱۱۹ باغ تاریخی در خراسان جنوبی خبر داد و گفت:  از این تعداد تاکنون ۲۵ اثر در […]

مدیر پایگاه باغ های تاریخی میراث فرهنگی خراسان جنوبی از تصویب اعتباری بالغ ۱۲ میلیارد ریال در سال جاری برای احیا و مرمت باغ های تاریخی استان خبر داد.

محمد جنتی فر در گفت و گو  از شناسایی ۱۱۹ باغ تاریخی در خراسان جنوبی خبر داد و گفت:  از این تعداد تاکنون ۲۵ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

وی همچنین به ثبت باغ تاریخی اکبریه در فهرست آثار جهانی اشاره کرد و گفت: ثبت باغ های تاریخی باقی مانده در فهرست آثار ملی نیازمند مستندسازی است که در حال حاضر کار مستندسازی آغاز شده است.

مدیر پایگاه باغ های تاریخی میراث فرهنگی خراسان جنوبی اضافه کرد: به دلیل اینکه بیشتر این بناها مالک خصوصی دارند برای ثبت آن در فهرست ملی نیاز به رضایت مالک دارد.

جنتی فر این نکته را نیز یادآور شد: اگر بنایی به لحاظ نوع معماری و نوع بنا و … یک بنای شاخص بود می توان بدون رضایت مالک کارهای ثبت آن را انجام داد اما اولویت ما برای ثبت رضایت مالک است.

وی از تصویب اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال جاری برای احیا و مرمت باغ های تاریخی استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۸۰ میلیون تومان از این اعتبار تخصیص یافته است.

مدیر پایگاه باغ های تاریخی میراث فرهنگی خراسان جنوبی اظهارامیدواری کرد که تا پایان سال مالی امسال بخش عمده ای از این اعتبار تخصیص پیدا کند.

جنتی فر در ارتباط با مرمت باغ شوکت آباد نیز گفت: تاکنون بخشی از کارهای مرمت این باغ انجام شده اما هنوز مرمت بخش های زیادی از باغ باقی مانده که به دلیل کمبود اعتبار به اتمام نرسیده است.

وی ادامه داد: طبق برآوردهای انجام شده برای مرمت سازه، ساختمان، باغ ها، خیابان ها و محوطه سازی این عمارت حدود دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تاکنون ۵۰ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

انقلاب اسلامی نسخه رهایی بشریت از اسارت استکبار است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام کاظم لطفیان صبح چهارشنبه درجمع کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی بی‌نظیر در ایران معاصر بوده که توانست آن را از اسارت و استعمار رهایی دهد. وی ادامه داد: امام (ره) در اقیانوس کرامت و بزرگواری ملت ایران درخشید و توانست کیمیای ارزشمند انقلاب اسلامی را به آنان هدیه دهد. حجت الاسلام لطفیان با اشاره به سخنان اندیشمندان مسلمان و غیر مسلمان پیرامون شخصیت امام (ره)، بیان کرد: اخلاص، اسلام مداری، مردم مداری و استکبار ستیزی از ویژگی‌های بارز امام راحل است. مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: آرمان‌های امام راحل در مسیر تحقق این ویژگی‌ها، دست یافتنی است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز با‌‌ همان اندیشه ناب، مدیریت جهان را بر عهده گرفته و اکنون قطعه درخشان انقلاب اسلامی در مقابل دید جهانیان قرار گرفته است. حجت الاسلام لطفیان بیداری اسلامی را نتیجه الگوگیری از انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای غیر مسلمانان نیز امید بخش است. وی تاکید کرد:نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است.

جدیدترین خبرها

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
398
روز گذشته
وعده مدیر وب سایت بیرجند نیوز برای درج اخبار هم استانی ها

اوقات شرعی

سایدبارنوشته