رفتن به بالا

اولین وب سایت خبری،سیاسی،اجتماعی وفرهنگی استان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
 • الأحد ۳ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Sunday 24 September
  بیرجند لطیف
  ۴۶(°F)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.١٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.١٩(in)
اوقات شرعی
 • پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۱
 • کد خبر : 677
 • مشاهده : 465 بازدید
 • اقتصاد » پیشخوان
 • چاپ خبر : ۶۸ میلیارد تومان برای سلامت روستاییان خراسان جنوبی پرداخت شد
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی:

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: ۶۸ میلیارد تومان طی سال جاری برای سلامت سطح یک و دو روستاییان در استان پرداخت شد. حسین خوبان پیش از ظهر سه شنبه در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: وظیفه اصلی بیمه سلامت، زیرپوشش قرار دادن تمام آحاد جامعه اعم از روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار جمعیت […]

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: ۶۸ میلیارد تومان طی سال جاری برای سلامت سطح یک و دو روستاییان در استان پرداخت شد.

حسین خوبان پیش از ظهر سه شنبه در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: وظیفه اصلی بیمه سلامت، زیرپوشش قرار دادن تمام آحاد جامعه اعم از روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار جمعیت است.

وی با اشاره به هزینه‌های پرداختی سلامت روستاییان، بیان کرد: از ابتدای سال ۹۳ تا پانزدهم بهمن‌ماه، میزان ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای سطح یک و دو روستایی هزینه شد.

خوبان با بیان اینکه این میزان در سال جاری به ۶۸ میلیارد تومان رسیده است، افزود: همچنین در بخش درمان و بستری روستائیان در شش ماهه اول سال جاری، ۴۴ میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: در شش ماهه ابتدای سال گذشته، ۲۱ میلیارد تومان برای بخش درمان و بستری روستائیان سطح یک و دو هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری هیچ‌گونه بدهکاری عمده‌ای را به سازمان‌ها و مؤسسات نداریم، افزود: اعتبارات بخش درمان و بهداشت در امسال زود‌تر اعلام شد، بنابراین مشکلی در پرداخت هزینه‌ها نداشتیم.

فعالیت ۴۵۰ موسسه خدمات بهداشت و درمانی در استان

وی با بیان اینکه ۴۵۰ موسسه خدمات بهداشت در خراسان جنوبی خدمات درمان را ارائه می‌دهند، افزود: ۵۳۵ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

خوبان ادامه داد: ارائه خدمات سلامت در روستا‌ها و شهرهای زیر بیست خانوار رایگان بوده و کارکنان ادارات، خانواده‌های شهدا و طلبه‌ها باید برای دریافت خدمات باید سرانه‌ای را بپردازند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۷۱ درصد از شهروندان خراسان جنوبی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، اظهار کرد: همچنین در سال جاری بیمه اتباع بیگانه نیز انجام‌شده است.

خوبان از وجود ۶ هزار اتباع بیگانه در استان خبر داد و گفت: از این تعداد، دو هزار و ۷۰۰ نفر تحت پوشش کمیساریا بوده و سرانه بیمه آن‌ها نیز پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: برای آن دسته از اتباعی که دارای بیماری خاص هستند، دفترچه بیمه صادرشده و برای آن دسته از اتباعی که شهروند عادی تلقی می‌شوند، کارت درمان طراحی شده است.

صدور بیش از ۱۰۰۰ کارت درمان برای اتباع بیگانه

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی از صدور بیش از ۱۰۰۰ کارت درمان برای اتباع بیگانه در استان خبر داد و گفت: آمادگی داریم تا سقف دو هزار و ۷۰۰ نفر از اتباع بیگانه را تحت پوشش بیمه درمان قرار دهیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در بیمه سلامت، بیان کرد: حمایت از کسانی که بیماری خاص دارند، یکی از اقدامات مهم این اداره کل است.

خوبان با بیان اینکه ۵۰۷ نفر در خراسان جنوبی دارای بیماری خاص هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۸۹ نفر دارای بیماری هموفیلی، ۱۹۸ نفر دیالیزی، ۶۳ نفر تالاسمی، ۷۴ نفر پیوند شده و ۸۳ نفر‌ ام‌اس هستند.

وی ادامه داد: هزینه‌های درمان و دارو در تمام مراحل برای این بیمار‌ها رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی آشنایی مردم با حق‌وحقوق آن‌ها در استفاده از خدمات بیمه سلامت را یکی دیگر از اقدامات انجام‌شده دانست و افزود: این آشناسازی با طراحی کتابچه به زبان ساده، توزیع تراکت و برگزاری کارگاه آموزشی انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی میزان پوسیدگی دندان در کودکان زیر ۱۴ سال زیاد است، افزود: برای جلوگیری از این امر، ۷ درصد از اعتبارات بخش بیمه سلامت به ترمیم دندان‌های کودکان زیر ۱۴ سال اختصاص یافت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

انقلاب اسلامی نسخه رهایی بشریت از اسارت استکبار است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام کاظم لطفیان صبح چهارشنبه درجمع کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی بی‌نظیر در ایران معاصر بوده که توانست آن را از اسارت و استعمار رهایی دهد. وی ادامه داد: امام (ره) در اقیانوس کرامت و بزرگواری ملت ایران درخشید و توانست کیمیای ارزشمند انقلاب اسلامی را به آنان هدیه دهد. حجت الاسلام لطفیان با اشاره به سخنان اندیشمندان مسلمان و غیر مسلمان پیرامون شخصیت امام (ره)، بیان کرد: اخلاص، اسلام مداری، مردم مداری و استکبار ستیزی از ویژگی‌های بارز امام راحل است. مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: آرمان‌های امام راحل در مسیر تحقق این ویژگی‌ها، دست یافتنی است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز با‌‌ همان اندیشه ناب، مدیریت جهان را بر عهده گرفته و اکنون قطعه درخشان انقلاب اسلامی در مقابل دید جهانیان قرار گرفته است. حجت الاسلام لطفیان بیداری اسلامی را نتیجه الگوگیری از انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای غیر مسلمانان نیز امید بخش است. وی تاکید کرد:نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است.

جدیدترین خبرها

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
429
روز گذشته
وعده مدیر وب سایت بیرجند نیوز برای درج اخبار هم استانی ها

اوقات شرعی

سایدبارنوشته