رفتن به بالا

اولین وب سایت خبری،سیاسی،اجتماعی وفرهنگی استان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶
 • الخميس ۴ شوال ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 29 June
  بیرجند لطیف
  ٨٢(°F)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۴.٩٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 9-Very High
  رطوبت ٢۴.٩٩(in)
اوقات شرعی
سرپرست اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی
سرپرست اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

سرپرست اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

سرپرست اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۲۲۰ تشکل قرآنی زیر نظر اداره کل تبلیغات اسلامی استان تا کنون راه‌اندازی شده و فعالیت می‌کنند. محمدرضا اشرفی در گفت گو اظهار کرد: در حال حاضر ۲۸ مؤسسه قرآنی در حال فعالیت بوده که از این تعداد هشت مؤسسه در مرکز استان و بقیه در […]

سرپرست اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۲۲۰ تشکل قرآنی زیر نظر اداره کل تبلیغات اسلامی استان تا کنون راه‌اندازی شده و فعالیت می‌کنند.

محمدرضا اشرفی در گفت گو اظهار کرد: در حال حاضر ۲۸ مؤسسه قرآنی در حال فعالیت بوده که از این تعداد هشت مؤسسه در مرکز استان و بقیه در سایر شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: از مجموع مؤسسات قرآنی استان، دو مؤسسه دارای مجوز سطح یک با قابلیت فعالیت در محدوده کشوری، ۵ مؤسسه دارای مجوز سطح دو با قابلیت فعالیت در محدوده استانی و ۲۱ مؤسسه دارای مجوز سطح سه با قابلیت فعالیت در محدوده شهرستانی هستند.

سرپرست اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه راه‌اندازی و ثبت مؤسسات قرآنی مانند سایر مؤسسات مردمی، از پیچیدگی و شرایط خاصی برخوردار است، افزود: سازمان دارالقرآن الکریم به منظور توسعه و گسترش فضاهای قرآنی و به منظور تحقق اهداف والای قرآن و ترویج فرهنگ انس با کلام الهی، راه‌اندازی خانه‌های قرآن روستایی را از سال ۱۳۸۷ و خانه‌های قرآن شهری را از سال ۱۳۹۱ در دستور کار خود قرار داد.

اشرفی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۹ خانه قرآن شهری در استان خراسان جنوبی دایر شده است، افزود: از این تعداد، ۹ خانه قرآن با مدیریت برادران و ۲۰ خانه قرآن با مدیریت خواهران راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: در بخش خانه‌های قرآن روستایی نیز، هم‌اکنون ۱۶۵ خانه قرآن راه‌اندازی شده که از این تعداد، ۹۱ خانه قرآن با مدیریت برادران و ۷۴ خانه قرآن با مدیریت خواهران، مشغول انجام فعالیت‌های قرآنی هستند.

اشرفی با اشاره به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر واگذاری فعالیت‌ها به بخش غیر دولتی، بیان کرد: اکثر فعالیت‌های قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی از طریق مؤسسات و خانه‌های قرآن شهری و روستایی برگزار شده و اداره امور قرآنی استان، بحث حمایت و نظارت بر فعالیت‌های قرآنی را بر عهده دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

انقلاب اسلامی نسخه رهایی بشریت از اسارت استکبار است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام کاظم لطفیان صبح چهارشنبه درجمع کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی بی‌نظیر در ایران معاصر بوده که توانست آن را از اسارت و استعمار رهایی دهد. وی ادامه داد: امام (ره) در اقیانوس کرامت و بزرگواری ملت ایران درخشید و توانست کیمیای ارزشمند انقلاب اسلامی را به آنان هدیه دهد. حجت الاسلام لطفیان با اشاره به سخنان اندیشمندان مسلمان و غیر مسلمان پیرامون شخصیت امام (ره)، بیان کرد: اخلاص، اسلام مداری، مردم مداری و استکبار ستیزی از ویژگی‌های بارز امام راحل است. مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: آرمان‌های امام راحل در مسیر تحقق این ویژگی‌ها، دست یافتنی است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز با‌‌ همان اندیشه ناب، مدیریت جهان را بر عهده گرفته و اکنون قطعه درخشان انقلاب اسلامی در مقابل دید جهانیان قرار گرفته است. حجت الاسلام لطفیان بیداری اسلامی را نتیجه الگوگیری از انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای غیر مسلمانان نیز امید بخش است. وی تاکید کرد:نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است.

جدیدترین خبرها

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
342
روز گذشته
وعده مدیر وب سایت بیرجند نیوز برای درج اخبار هم استانی ها

اوقات شرعی

سایدبارنوشته