رفتن به بالا

اولین وب سایت خبری،سیاسی،اجتماعی وفرهنگی استان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶
 • الخميس ۴ شوال ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 29 June
  بیرجند لطیف
  ٨٨(°F)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۴.٩٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 11-Extreme
  رطوبت ٢۴.٩٩(in)
اوقات شرعی
نامزدهای انتخابات الگویی برای قانون‌مداری باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: نامزدهای انتخابات که قرار است خود به مجلس راه پیدا و قانون‌گذاری کنند باید الگویی برای قانون‌مداری باشند. محمد حسینی بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان فردوس، اظهار داشت: رهبری هوشمندانه امام(ره)، دین به عنوان روح حاکم بر حرکت انقلاب و مردم سه اصل مهم […]

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: نامزدهای انتخابات که قرار است خود به مجلس راه پیدا و قانون‌گذاری کنند باید الگویی برای قانون‌مداری باشند.

محمد حسینی بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان فردوس، اظهار داشت: رهبری هوشمندانه امام(ره)، دین به عنوان روح حاکم بر حرکت انقلاب و مردم سه اصل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: بر اساس سخنان امام(ره)، استقلال کشور، مردم، تدین و پایبندی به مبانی اسلام، رفع فقر و توجه به مردم از خطوط اصلی انقلاب است و از ترکیب این اصول، هندسه انقلاب به دست می‌آید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی خطاب به برخی از مسئولان تصریح کرد: باید از خوداجتهادی، نظرات و تعلقات شخصی، کج فهمی‌ها و کج‌روی‌ها دست برداشت، چراکه هر اقدام یا سخنی که بخش کوچکی از ملت را از انقلاب جدا کند، ظلم به امام و شهداست بنابراین باید بطور جدی به این مسائل توجه شود.

حسینی با اشاره به برجام، یادآور شد: دشمنی که امروز با او توافق می‌شود و تحریم ظالمانه را برمی‌دارد به ما صدقه نمی‌دهد بلکه این حق ما است که از ما گرفته شده بود و ما داریم آن را برمی‌گردانیم.

وی با اشاره به اینکه گفتمان جامعه و رفتار اجتماعی و سیاسی ما باید گفتمان عقلانی باشد، گفت: با نتیجه گرفتن برجام نباید احساس غرور به ما دست بدهد و گمان کنیم که در اوج هستیم بلکه بهتر از آنچه رخ داده است هم می‌تواند باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی خطاب به مسئولان شهرستان فردوس افزود: باید در سلامت انتخابات بسیار مراقبت کرد و از بیت‌المال که یک امانت در اختیار است به نفع شخص خاصی از نامزدهای انتخابات استفاده نشود.

حسینی تصریح کرد: امروز کوچک‌ترین حرکات جمعی ما زیر ذره‌بین جهانیان قرار دارد و ملت‌ها مایلند بدانند ایران پس از رفع تحریم‌ها و تعامل با کشورهای جهان نسبت به گذشته چگونه رفتار می‌کند.

وی یادآور شد: انتظار ما از نامزدهای انتخابات این است که طرفداران و حامیان خود را راهنمایی و ارشاد کنند و فضا را برای برگزاری انتخاباتی سالم در فضایی آرام فراهم سازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از نامزدهای انتخابات خواست که آستانه تحمل خود را بالا ببرند و از «من»ها خارج شوند و به  واژه «ما» بپیوندند.

فرماندار فردوس نیز با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک حادثه داخلی برای تغییر رژیم سیاسی نبود، گفت: همان‌طور که بسیاری از دولت مردان غربی اذعان داشتند انقلاب اسلامی ایران یک زلزله ویران‌گر برای جهان غرب بود و پیام انقلاب اسلامی نیز ماهیت فرهنگی مبتنی بر اندیشه دینی و ارزش‌های معنوی است.

محمدرضا رجبی‌مقدم افزود: نهضتی که در ۲۲ بهمن۵۷ به پیروزی رسید امروز برای بسیاری از بلاد جهان، چراغ راه زندگی است و بسیاری از آزادمردان جهان از انقلاب اسلامی ایران الهام می‌گیرند.

* به تخلفات انتخاباتی بدون نوبت رسیدگی می‌شود‌

وی تصریح کرد: برگزاری پنج انتخابات در یک سال، کار بسیار دشواری است که در مخیله خیلی از افراد نمی‌گنجد ولی در ایران اسلامی یک سال پس از پیروزی انقلاب، در سال ۱۳۵۸ تعداد پنج انتخابات رفراندوم جمهوری اسلامی، خبرگان رهبری، قانون اساسی، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

فرماندار فردوس با اشاره به ماده ۷۷ قانون انتخابات، یادآور شد: بر اساس این قانون همه مدیران و ادارات و مؤسسات دولتی باید تمام امکانات و نیروی انسانی خود را برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در اختیار فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها قرار دهند که البته برخی از ادارات شهرستان تاکنون این کار را نکرده‌اند و تا روز یک‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه مهلت دارند فهرست امکانات اداری خود را به فرمانداری ارائه دهند.

رئیس دادگستری شهرستان فردوس نیز از تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خبر داد و گفت: شعب ویژه‌ای در دادگاه و دادسرا نیز تشکیل و تمام تخلفات انتخاباتی در شهرستان رصد و بدون نوبت رسیدگی می‌شود.

حسین گل‌محمدی افزود: شبکه‌های اجتماعی نیز رصد می‌شود و در این گروه‌ها نیز هرگونه تخلف یا جرمی به وقوع بپیوندد مدیر گروه باید پاسخگو باشد.

وی از مسئولان خواست تا زمینه ساز حضور گسترده مردم در انتخابات باشند و با رعایت اصل بی‌طرفی از جایگاه خود له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نکنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

انقلاب اسلامی نسخه رهایی بشریت از اسارت استکبار است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است. حجت الاسلام کاظم لطفیان صبح چهارشنبه درجمع کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی بی‌نظیر در ایران معاصر بوده که توانست آن را از اسارت و استعمار رهایی دهد. وی ادامه داد: امام (ره) در اقیانوس کرامت و بزرگواری ملت ایران درخشید و توانست کیمیای ارزشمند انقلاب اسلامی را به آنان هدیه دهد. حجت الاسلام لطفیان با اشاره به سخنان اندیشمندان مسلمان و غیر مسلمان پیرامون شخصیت امام (ره)، بیان کرد: اخلاص، اسلام مداری، مردم مداری و استکبار ستیزی از ویژگی‌های بارز امام راحل است. مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: آرمان‌های امام راحل در مسیر تحقق این ویژگی‌ها، دست یافتنی است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز با‌‌ همان اندیشه ناب، مدیریت جهان را بر عهده گرفته و اکنون قطعه درخشان انقلاب اسلامی در مقابل دید جهانیان قرار گرفته است. حجت الاسلام لطفیان بیداری اسلامی را نتیجه الگوگیری از انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب نه تنها برای مسلمانان، بلکه برای غیر مسلمانان نیز امید بخش است. وی تاکید کرد:نسخه رهایی بشر از اسارت استعمار برگرفته از رویکرد ناب انقلاب اسلامی است.

جدیدترین خبرها

وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
342
روز گذشته
وعده مدیر وب سایت بیرجند نیوز برای درج اخبار هم استانی ها

اوقات شرعی

سایدبارنوشته